Diell e vranësira, parashikimi i motit për sot

unnamed-file-1065

diell-e-vranesira,-parashikimi-i-motit-per-sot

diell-e-vranesira,-parashikimi-i-motit-per-sot

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Pasdite pritet të ketë zhvillime të fuqishme konvektive që do të kushtëzojnë rrebeshe lokale shiu me vetëtima, bubullimë dhe mundësi për breshër. Ka gjasa për krijimin e ndonjë shtrëngate të fuqishme kalimtare në ndonjë rajon të Kosovës. Pasdite dhe në mbrëmje parashihen ulje të ndjeshme të temperaturave sidomos në zonat e rrebesheve të shiut.