Çitaku e quan Kurtin populist e genjeshtar: Keni punësuar njerëz vetëm në Gjermani

unnamed-file-2637

citaku-e-quan-kurtin-populist-e-genjeshtar:-keni-punesuar-njerez-vetem-ne-gjermani

citaku-e-quan-kurtin-populist-e-genjeshtar:-keni-punesuar-njerez-vetem-ne-gjermani

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, pasi tha se aktualisht janë mbi 400 mijë të punësuar aktivë falë politikave të qeverisë së tij.

Çitaku e ka quajtur Kurtin populist dhe genjeshtar, pasi sipas saj këto shifra nuk janë reale.

“Është tashmë e ditur se popullistët dhe manipulatorët e marrin një të vërtetë, dhe atë e përziejnë me dhjetë gënjeshtra. E tillë ishte edhe deklarata e Kurtit për 400.000 të punësuar nga ai. Kryeministër, ju keni punësuar njerëz vetëm në Gjermani. Mos më besoni mua. Besnoni në të dhënat e Entit të Statistikave”, shkroi Çitaku në Facebook.