“Çapaçuli” i Luizi, tani në tekste shkollore

unnamed-file-1745

Fjala e famshme e Luiz Ejllit në BBVIP tani edhe në tekste shkollore.

Fituesi i Big Brother VIP Albania 2, Luiz Ejlli mori famë të jashtëzakonshme me paraqitjen e tij në këtë format.

Këngëtari u komentua e u paragjykua edhe për disa fjalë që tha në këtë reality show.

Njëra ndër to është fjala ‘çapaçul’. Kjo fjalë e famshme e Luizit është futur edhe në tekste shkollore.

“Eh…dikur më kryqëzuan për fjalën çapaçul dhe mu bë gjyq publik. Sot e gjej tek gjuha shqipe”, ka shkruar ai.

Kjo fjalë gjendet në një faqe të Gjuhës Shqipe të klasës së dytë.