Bashkëshortja e aktorit nga Mitrovica i bënë atij urimin më prekës pas vdekjes

unnamed-file-52

Gruaja e aktorit nga Mitrovica i bënë atij urimin më prekës pas vdekjes.

Afërdita Sopjani-Peci është bashkëshortja e aktorit, humoristit e producentit të ndjerë Blerim Peci.

Në ditën e tij të lindjen, Afërdita në faqen e saj në Facebook i ka bërë një dedikim emocional, shkruan Kosovarja.

Ne krejt qeto vite kam pase nevoje me personalizu kujtimin tand, por po universalizohet.

Dojsha me pase ne vemendje Belin ne dimension familjar, apet perfundojsha ne kompleksitetin qe ti ke perfaqesu.

Qashtu edhe sot. Ditelindja jote rezultoi qe nuk ishte statistike +1 i lindur dhe ok.

Qajo dite e ka hape jo veç ni kapitull ne jete tande, por edhe nje fillim impakti e influence e diktume prej menyres qysh ke jetu dhe çka ke rrezatu e perfaqesu.

Edhe ne jete i ke dhane kuptim njerezores, sistemit te vlerave edhe ne art ke sherby si simbol qe me talent, pune e parime mrrihet piedestali ma i nalte.

Jeta jote nuk u kane veç rrugetim i yti, e ka trasu rrugën edhe per te tjeret ne jete e art.

Ti je kane e metesh unik.

Je kane e mbetesh veçantia ne vete.

Fjalia qe te konkludon me se shumti ty. Ti ishe Bel!

Urime Ditelindjen Beli im, Beli qe ne menyre konsistente ka veç ditelindje.