Barcelona këtë javë zyrtarizon këtë lojtar

unnamed-file-59

Romeu zyrtarizohet këtë javë tek Barcelona

Barcelona është gati që ta prezantojë këtë javë përforcimin më të ri, Oriol Romeu, shkruajnë mediet spanjolle.

Katalunasit kanë arritur marrëveshje me Gironën për mesfushorin, i cili ka kryer testet mjekësore dhe ka mbetur të behet edhe zyrtarizimi i tij.

Në kuadër të marrëveshjes në mes të dy klubeve, tek Girona do të huazohet Pablo Torres deri në fund të sezonit të ardhshëm.