Arrestohet kaçanikasi që gjuajti me armë në aheng

unnamed-file-2942

arrestohet-kacanikasi-qe-gjuajti-me-arme-ne-aheng

arrestohet-kacanikasi-qe-gjuajti-me-arme-ne-aheng

Policia e stacionit në Kaçanik sot drreth orës 15:00 ka pranuar një informacion se në rrugën ” Demush Bilalli” në Kaçanik, në një aheng familjar ka të shtëna me armë zjarri.

Ekipe të policisë i kanë marrë veprimet e menjëhershme dhe janë nisur në drejtim të kësaj rruge, ku kanë identifikuar të dyshuarin L.L(M/K) i moshës 39 vjeçar, tek i cili është gjetur e më pas është konfskuar një armë zjarri (pistoletë) dhe sasi e municionit.

I dyshuari është shoqëruar në stacionin e policisë në Kaçanik dhe pas intervistimit nga policët hetues, me vendim të prokurorit nga Prokuroria Themelore në Ferizaj është liruar për procedurë të rregullt të mëtejme hetimore.