Ardhja e mërgimtarëve në Kosovë, 59 fluturime vetëm sot

unnamed-file-754

ardhja-e-mergimtareve-ne-kosove,-59-fluturime-vetem-sot

ardhja-e-mergimtareve-ne-kosove,-59-fluturime-vetem-sot

Agjencia e Shërbimeve të Navigacionit Ajror ka njoftuar se 59 fluturime janë realizuar vetëm sot në aeroportin e Kosovës “Adem Jashari”.

“Nē kētē ditē vere, 59 fluturime…Për ne, 118 ardhje – vajtje. Mirësevini dhe Rrugë tē Mbarë!”, thuhet ne njoftim.

Ardhjet nga Gjermania, Zvicra e Turqia e dominojnë numrin e aterimeve deri më tani në aeroportin “Adem Jashari”.