Aksidenti në Istog: Një i vdekur e nëntë të lënduar

unnamed-file-2852

kete-vit-kane-vdekur-54-persona-si-pasoje-e-aksidenteve-ne-trafik

kete-vit-kane-vdekur-54-persona-si-pasoje-e-aksidenteve-ne-trafik

Një i vdekur dhe nëntë të lënduar është bilanci i aksidentit mes dy veturave dhe një traktori që ndodhi sonte në fshatin Dobrushë të Istogut.

Kështu tha zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës Fadil Gashi.

“Vdekjen e ka konstatuar mjeku në Spitalin Rajonal të Pejës”, tha Gashi.